منهول پلی اتیلنی پیش ساخته

اهمیت بالای جمع آوری فاضلاب در زندگی امروز ؛ بهبود کیفیت و نگهداری از شبکه های انتقال از دغدغه های است که با تلاش فراوان مهندسین ؛ مجریان و مشاوران متحصص تا حد بسیار بالایی مرتفع گردیده است علاوه بر بهبود کیفیت و مقاومت محصولات پلیمری در برابر عوامل تخریبی گوناگون ؛ تسریع در روند اجرای شبکه های جدید الاحداث ؛ پایین امدن هزینه ها و حجم عملیات و هم چنین نگهداری آسان و طولانی مدت این محصولات توسط بهره برداران مورد توجه قرار گرفته است و اکنون میتوان گفت که محصولات پلیمری جایگزین مناسب و مطمئنی برای محصولات مصطلح بتنی محسوب میگردد    

منهولهای پلی اتیلن مقاومت فوق العاده ای در برابر خوردگی شیمیایی دارند و بدلیل عدم واکنش با گازهای متساعد از  فاضلاب  مانند  سولفید هیدروژن  کاربرد گسترده ای دارند ، همچنین عدم تشکیل لایه های رسوبی در داخل منهول های پلی اتیلن شرایط تشکیل  پیل  الکتریکی  و ایجاد خوردگی الکترولیتی بوجود  نخواهد  آمد .  منهولهای  تولیدی  این  شرکت  با  طراحی منحصر بفرد مهندسی و پروفیله بودن جداره آن در برابر بارهای وارده استاتیکی و دینامیکی مقاوم  بوده و با در نظر گرفتن  انعطاف پذیر بودن آن در برابر رانشها  ،  زلزله  و ضربه ها ایستایی مناسبی دارند . نردبان تعبیه شده در آن دسترسی را به عمق منهول فراهم و دارای عمر منهول می باشند . صافی سطح داخلی ، رشد و تکثیر جانوران را به حداقل رسانده و براحتی توسط واترجت شستشو می گردند . در منهولهای قالبی قطعات کاملاً آببندی و نفوذ آبهای زیر زمینی به داخل و همچنین فاضلاب درون آن به خارج آببندی می باشد .   بدلیل  سبکی  وزن  و  حمل آسان در هر معبری قابل نصب می باشد.ا

 

منهولهای پلی اتیلنی به دو صورت قالبی و لوله ای تولید و مورد استفاده قرار میگیرند.

منهولهای قالبی : شامل قطعات مختلف فوقانی ، میانی و تحتانی در اندازه های مختلف تولید می گردند که ارتفاع مورد نیاز را تامین می نمایند.ش

: این منهولها بر اساس سفارش مشتری از لوله های کاروگیت و یا اسپیرال در اقطار مختلف ساخته می شود منهولهای لوله ای

 

مزایای منهول های پلی اتیلنی تولیدی شرکت آب ناب پیشرو :

–  مواد بکار رفته در تولید منهول های این شرکت از مواد پلی اتیلن HDPEگرید ۳۸۴۰ می باشد که می توان از مواد  LLDPE گرید روتاری مولدینگ نیز برای تولید منهول پلی اتیلنی استفاده نمود.

– در مورد آب بندی قطعات مختلف بر روی هم از نوار آب بندی ( Seal  از جنس EPDM ) استفاده می شود.ضمنا پیچ و مهره و واشر های بکار رفته نیز گالوانیزه گرم می باشند.

–  از نظر تحمل بارهای وارده به منهول مانند بارهای شعاعی و محوری و نیز بارهای ترافیکی ، تفاوت هایی بین منهول های بتنی و پلی اتیلنی وجود ندارد.

– سرعت نصب و راه اندازی منهول های پلی اتیلنی بسیار بالاست که می توان در طول یک روز چند منهول را همزمان نصب کرد.آب بندی منهول های پلی اتیلنی و اتصالات آنها از ضریب اطمینان بالائی برخوردار می باشد .

– هزینه نصب و راه اندازی پائین این منهول ها باعث کاهش هزینه های اجرائی به مقدار قابل ملاحظه می باشد .

– با توجه به زلزله خیز بودن کشور عزیزمان ایران منهول های پلی اتیلنی به علت انعطاف پذیر بودن با حرکتهای کوچک زمین سازگار است و در نتیجه در اثر این نوع حرکات ترک نمی خورد و درز  دار نمی شود. منهول بتنی ترد و شکننده و در مقابل حرکات زمین غیر مقاوم می باشند.

– منهول پلی اتیلنی سبک است و نصب و حمل و نقل آن به راحتی صورت میگیرد در ضمن از تجهیزات کمتری برای قرار دادن منهول در موقعیت مناسب استفاده می شود. منهول های بتنی سنگین هستند و نصب دشوار دارند که این نصب مستلزم تجهیزات پر هزینه و پر دردسر است.

– پلی اتیلن با دانسیته بالاHDPE در بیشتر اسید ها و بازهای رقیق بی اثر است .در واقع یک رنج گسترده از مقاومت شیمیایی با اسیدها و بازها و بسیاری از ترکیبات آلی نشان می دهد.با توجه به این که برخورد با این گونه مواد در منهول امری اجتناب ناپذیر است این مورد از ویژگیهای عالی منهول میباشد .مثلا در فاضلاب ها با اسید سولفوریک و سولفید هیدروژن واکنش شیمیایی نمی دهد و  leak-free بدون نشتی باقی می ماند.