شبکه آبرسانی و جمع آوری فاضلاب

طراحی و اجرای شبکه های آبرسانی و جمع آوری و دفع فاضلاب

شبکه های آبرسانی  WATER SYSTEM

افزایش روز افزون جمعیت شهرها و پیشرفت صنایع در تمام کشورهای جهان برای آبرسانی شهر ها مسئله بسیار مهم و پیچیده ای به وجود آورده که حل آن با کمک متخصصین کار آزموده امکان پذیر است، برای کشور ما که از کمبود آب در تنگنا می باشد مسئله نامبرده اهمیت ویژه ای پیدا می کند. مهاجرت روز افزون مردم از دهات به شهرها و پیشرفت سریع زندگی مدرن و توجه بیشتر به بهداشت همگانی مقدار نیازهای آبی را افزایش می دهد. به وجود آمدن صنایع مادر چون ذوب آهن و پتروشیمی که خود ایجاد یک رشته کارخانه های کوچکتری را سبب می گردند مشکل آبرسانی را دو چندان می سازد.

مسئله کمبود آب را در ایران طبعاً نمی توان به سادگی بر طرف نمود. فقط با بهره برداری درست از منبعهای آب کشور، جلوگیری از هدر رفتن آبهای طبیعی و مهار کردن رودخانه ها و ایجاد شبکه های آبرسانی ناحیه ای در نقاط گوناگون کشور می توان نیازهای آینده مردم را تأمین نمود.

شبکه آبرسانی شهرها دارای وظایفی هستند که مهمترین آنها عبارتند از :

تأمین آب آشامیدنی مردم شهر، تأمین آب مورد نیاز دستگاهها و تأسیسات بهداشتی از قبیل حمامها، توالتها وغیره … ، تأمین آب مورد نیاز کارخانه های کوچک و بزرگ و کارخانه های گوناگون، تأمین آب لازم برای آبیاری فضاهای سبز و شستشوی خیابانها و آبریزگاههای همگانی، تأمین آب مورد نیاز تأسیسات سازمانهای آتش نشانی در مواقع آتش سوزی.

و شبکه می بایست قادر باشد وظایف نام برده در بالا را به خوبی انجام دهد و حتی در بدترین شرایط نیز این وظایف را به درستی انجام دهد.

شبکه جمع آوری و دفع فاضلاب
SEWERAGE SYSTEM
همان گونه که شهرها درحال رشد و گسترش هستند ، روش های جدید شهرسازی از جمله سیستم شبکه جمع آوری و دفع فاضلاب جایگزین شیوه های قدیمی گردیده است . حتی در شهرهای کوچک در صورت وجود امکانات مالی بخاطر جنبه های مثبت بهداشتی ، محیط زیست ، ایمنی و غیره سیستم فاضلاب مورد بهره برداری قرار میگیرد .
سیستم فاضلاب متضمن جمع آوری پساب از مناطق احداث شده و انتقال مواد به نقطه دفع می باشد . فضولات مایع اصولا قبل از این که در درون آب ها تخلیه شود لازم است که تصفیه گردیده و دفع فضولات باید به صورتی باشد که سلامتی جامعه را به خطر نیندازد و شرایط ناخوشایندی را به وجود نیاورد .

جمع آوری گنداب ها و پساب ها از شهر ها از دیدگاه های ذیل لازم و ضروری است:

  • بهداشت همگانی
  • نظم محیط زیست
  • کاربرد مجدد فاضلاب
  • تغذیه سفره های آب زیر زمینی

گروه صنعتی  آب ناب پیشرو  با در اختیار داشتن مهندسین و مشاورین مجرب و نیروی اجرایی توانمند ، قادر به  اجرا ی مراحل مختلف خدمات مهندسی طرح های شبکه های آبرسانی و جمع آوری فاضلاب که شامل مراحل :
–    فاز صفر ( مرحله شناسائی )
–    فاز یک ( مرحله توجیهی )
–    فاز دو ( مرحله تشریحی )
–    فاز سه ( مرحله اجرایی )

در مقیاس اداری و تجاری، صنعتی و شهری می باشد.

 

خلاصه سوابق اجرایی این شرکت بعنوان مجری به شرح ذیل است:

. اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب پادگان تیپ آل محمد (ص)  بهمراه نصب انشعابات مربوطه به مقدار ۲۷۵۰ متر شبکه

. اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب پادگان دوگوهه به همراه نصب انشعابات آن به مقدار ۱۸۰۰متر شبکه.

. اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب کارخانه هامونایزه شهرستان کاشان به همراه نصب انشعابات آن و به مقدار ۶۵۰متر شبکه

. اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مجتمع تفریحی ساحل طلایی جزیره قشم به همراه نصب انشعابت و نصب سپتیک تانک به مقدار  ۳۰۰۰ متر شبکه و ۱۰۰ فقره انشعاب هم چنین اجرای شبکه آبرسانی به واحد های اقامتی مجتمع ساحل طلایی قشم به مقدار ۲۸۰۰ شبکه و ۱۰۰ فقره نصب انشعاب آب و نیز تامین و تجهیز و راه اندازی  ایستگاه پمپاژ آب آن.

. اجرای عملیات توسعه و اصلاح شبکه آبرسانی به همراه نصب انشعابات آب به روستاهای کردزار، محمود آباد و خلج آباد شهرستان شهریار و روستاهای پرندک و آلارد شهرستان رباط کریم  و حصیران شهرستان طالقان مجموعاً به مقدار ۸۲۰۰ متر شبکه و ۲۵۰ فقره نصب و اصلاح انشعابات.

. تهیه و تامین و اجرای عملیات نصب کنتورهای الکترومغناطیسی بر روی چاهها و مخازن آب شرکت آبفای شهرها و شهرکهای غرب استان تهران به تعداد ۱۵۰ فقره کنتور.

. اجرای عملیات توسعه و اصلاح شبکه آب و نصب و اصلاح انشعابات منطقه ۲ ( ورد آورد کرج) و منطقه۲۱ (شهرک راه آهن و دهکده المپیک و آزاد شهر ) شرکت آبفای شهرها و شهرکهای غرب تهران به مقدار  ۴۵۰۰ شبکه آب و ۳۰۰۰ فقره انشعاب

. اجرای عملیات تامین و تجهیز چاه آبرسانی به روستای نصرت آباد شهرستان شهریار.